Protestantyzm oczami Chestertona

Protestantyzm oczami Chestertona Zobacz większe

dostępny

Autor: Wojciech Golonka

Tytuł: Protestantyzm oczami Chestertona

Wydawnictwo: DeReggio sp. z o.o.

Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2017

Oprawa: twarda

Liczba stron: 160

ISBN: 978-83-944499-7-1

Przystępna synteza bogata w najciekawsze cytaty Gilberta Chestertona na temat protestantyzmu.

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Więcej informacji

Ceniony polski badacz, znawca i tłumacz dzieł Gilberta Chestertona przedstawił wyczerpujący obraz myśli angielskiego pisarza na temat protestantyzmu.

Ograniczając się głównie do roli komentującego narratora, oddał głos Chestertonowi, którego uporządkowane tematycznie wypowiedzi, pochodzące m. in. z dzieł niedostępnych w języku polskim, stanowią zabawne i polemiczne sedno książki.

„Zanim rozpoczniemy lekturę jego tekstów, trzeba nam jasno uchwycić zasadniczą kwestię: stary Chesterton, podobnie jak wielu innych przedstawicieli rodzaju ludzkiego w minionych epokach, miał ten denerwujący nasz wiek zwyczaj myślenia ponad intensywnymi emocjami; na przykład ponad takimi, które powstają przy okazji obchodów podobnych rocznic. Będąc dziećmi naszego antydogmatycznego, sentymentalnego wieku, nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak zaangażowanego rozpatrywania prawdziwości czy fałszywości idei i zasad oraz ciągłego podkreślania prawideł powszechnego zdrowego rozsądku i logiki. (...) Niewygodny, zarazem zabawny geniusz Chestertona nie potrzebuje jednak adwokata. Z zarzutu doktrynerstwa wybroni się lepiej sam, wyrywając przy tym niejedną osobę z umysłowego letargu.” (Ze wstępu Wojciecha Golonki)

Pliki do pobrania

Zobacz podobne produkty